Snow4Life - Blog Snowboardowy - Sklep i Szkolenia
facebook instagram

Sezon zimowy w Livigno zbliża się wielkimi krokami!

24 listopada 2015 Kategoria: News

Livigno w sercach polskich narciarzy zajmuje szczególne miejsce. Region od lat cieszy się największą popularnością wśród naszych rodaków. Wszystko za sprawą doskonale przygotowanych tras, darmowych skipassów, oferty rodzinnej, strefy bezcłowej i niepowtarzalnej atmosfery tonącego w śniegu miasteczka. Nadchodzący sezon zimowy będzie jak zwykle długi i obfity w atrakcje, ale najważniejsze jest to, że zaczynamy go już za kilkanaście dni!

Z roku na rok Livigno przyzwyczaiło turystów do długiej zimy, stałych promocji i ciekawej listy eventów. Nie inaczej będzie w najbliższych miesiącach. Otwarcie sezonu tradycyjnie rozpoczyna oferta Skipass free, która w tym roku obowiązuje w dniach 28.11 – 19.12. Temperatury spadły już poniżej zera, prognozy zapowiadają opady śniegu, a armatki śnieżne gotowe są już do pracy. Oficjalne rozpoczęcie sezonu zaplanowano na 5-6 grudnia, kiedy to w miasteczku odbędzie się międzynarodowa  impreza dla biegaczy narciarskich La Sgambeda.  W tym roku wydarzenie zostało włączone do prestiżowego cyklu maratonów narciarskich Visma Ski Classics i właśnie w Livigno odbędzie się inauguracyjny start. Trasy biegowe dostępne są już dla sportowców od kilku tygodni, dzięki czemu można tu spotkać reprezentacje narodowe i czołowych zawodników świata z naszą Justyną Kowalczyk na czele. Nasza reprezentantka co roku odwiedza Livigno, gdzie szlifuje formę przed najważniejszymi startami.

Po rozpoczęciu sezonu czeka nas magiczny okres świąt z niepowtarzalnym jarmarkiem bożonarodzeniowym organizowanym w Livigno. Początek stycznia to jednak wielkie święto dla miłośników freeride’u i snowboard’u. World Rookie Fest to zawody dla snowboardzistów do 16 roku życia. Na to wydarzenie już 9 stycznia zjadą najlepiej zapowiadający się zawodnicy z całego świata. Kilka dni później (14-17 stycznia) odbędzie się natomiast European Freeride Festival. Tu nie może zabraknąć żadnego miłośnika freeride’u – pokazy jazdy, doskonalenie techniki, heliski, warsztaty, projekcje filmów, testy sprzętu i wieczorne imprezy. Organizacja takiego eventu właśnie w Livigno to efekt kilkuletnich starań mających na celu stworzenie unikalnego w Europie miejsca dla amatorów tej dyscypliny. Niedostępne wcześniej tereny zjazdowe są teraz na bieżąco monitorowane. Takie informacje jak stabilność pokrywy śnieżnej czy zagrożenie lawinowe są dostępne w hotelach, na stokach, czy poprzez aplikacje na smartfony. Do tego szkolenia organizowane przez ratowników i zapewnienie bezpieczeństwa spowodowały, że w zeszłym sezonie ilość freeriderów odwiedzających Livigno wzrosła o 20%. Unikalność przedsięwzięcia została również dostrzeżona na zeszłorocznych targach Skipass w Modenie, gdzie Livigno otrzymało pierwszą nagrodę w kategorii najlepszych miejsc do uprawiania freeride’u.

Wzorem poprzednich lat, Livigno kontynuuje swoją promocję rodzinną „Family Week Kids Go Free”. W dniach 19 – 26 marca wszystkie rodziny mogą liczyć na specjalne rabaty na pobyt, skipassy i szkolenie narciarskie dla najmłodszych. 115 km przygotowanych tras, parki dla dzieci i rzesza doświadczonych instruktorów to wystarczające warunki aby dzieciaki zakochały się w zimie, nartach, snowboardzie i pewnie też w samym miasteczku. Urok i magia tej okolicy sprawiły, że w ostatnich dniach Livigno zajęło trzecie miejsce w rankingu najbardziej rekomendowanych destynacji narciarskich w Europie organizowanym przez Ski Club of Great Britain. Badanie przeprowadzone pośród 13 tys. narciarzy wyniosło Livigno ponad wiele renomowanych kurortów europejskich.

Koniec sezonu przyniesie kolejną edycję promocji Skipass free, jak również unikalne wydarzenia takie jak La Skieda – międzynarodowa impreza dla zawodników uprawiających telemark. Na tegorocznej liście nie zabraknie również Suzuki Nine Knights, wydarzenia, którego nie można ominąć.

Więcej informacji o nadchodzącym sezonie w Livigno znajdziecie na stronie www.livigno.eu

copy_RobyTrab2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LIVIGNO: FAKTY I LICZBY

2 przedszkola

2 snowparki

6 szkół narciarskich

1 szkoła nauki jazdy na snowboardzie

1 szkoła nauki jazdy na nartach biegowych

150 instruktorów narciarskich

115 km tras narciarskich  (na wysokości od 1800 to 2900 m)

17% czarnych tras

57% czerwonych tras

26% niebieskich tras

6 kolejek linowych

14 wyciągów krzesełkowych

80% tras objętych systemem naśnieżania

30 km tras biegowych

5 tras biegowych objętych systemem naśnieżania

 Tereny narciarskie

 

artykuł sponsorowany.

Tagi: , , ,
Nowszy wpis
Starszy wpis
Komentarze

Wyjazdy i szkolenia

Rozpoczęcie sezonu 2021/2022 na Lodowcu Mölltaler

WYJAZD / SZKOLENIE
Termin: 06.11-13.11.2021

Bonjour Les2Alpes 2021

WYJAZD / SZKOLENIE
Termin: 11.12- 18.12.2021

Free and Ride Vars

WYJAZD / SZKOLENIE
Termin: 08.01- 15.01.2022

Ferie w Les2Alpes

WYJAZD / SZKOLENIE
Termin: 29.01- 05.02.2022